اخباراخبار پرسپولیساخبار ورزشی

زوج ویرانگر پرسپولیس امشب در Estadio do Maritimo به هم می رسند

رویارویی طارمی و علیپور در لیگ پرتغال

به گزارش طرفداری، قطعا برای ما ایرانی ها بازی دو تیم پورتو و ماریتیمو، یکی از جذاب ترین بازی های اروپایی است که برگزار می شود. حضور سه لژیونر ایرانی در این بازی باعث می شود تا دیدار این دو تیم، یک بازی دیدنی برای ما باشد دیداری مانند امشب که دو تیم ماریتیمو و پورتو از بازی های هفته بیستم لیگ پرتغال به مصاف هم می روند.

امیر عابدزاده، علی علیپور و مهدی طارمی سه بازیکن ایرانی حاضر در این دیدار هستند که به نظر می رسد حداقل دو نفر از آنها بتوانند در ترکیب اصلی به میدان بروند که در این میان شانس عابدزاده و طارمی بیشتر از علیپور خواهد بود. عابدزاده در دیدارهای این فصل توانسته برای تیمش بدرخشد و بنابراین حضور او در ترکیب اصلی آنچنان هم دور از ذهن نیست، اما درباره علیپور باید گفت با توجه به بازی های این فصل او، حضورش در ترکیب اصلی تیم بعید به نظر می رسد و این انتظار می تواند به ده یا پانزده دقیقه حضور در میدان برآورده شود.

نکته جالب در این باره اما به حضور دو همبازی سابق، همان زوج گلزن پرسپولیس بر می گردد. امروز مهدی طارمی و علی علیپور به یاد روزهایی که در فوتبال ایران و پرسپولیس داشتند باز هم کنار هم می ایستند و عکسی به یادگار خواهند انداخت. با یاد روزهایی که در لیگ برتر قهرمان شدند و در آسیا نیز حضور در جمع بهترین ها را تجربه می کردند. سه چهار فصلی از آن روزها می گذرد و معجزه فوتبال باز هم این دو بازیکن را کیلومترها دورتر از تهران و ورزشگاه آزادی باز هم با یکدیگر روبرو می کند.

در لیگ های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم که این دو مهاجم کنار یکدیگر بودند دو عنوان آقای گلی برای پرسپولیس به همراه داشت که البته هر دوی آن ها به مهدی طارمی مربوط می شد و البته یک فصل پس از جدایی طارمی از پرسپولیس این علی علیپور بود که توانست به عنوان آقای گلی لیگ برتر دست پیدا کند.

در حال حاضر هم البته اوضاع این دو بازیکن کمی متفاوت با یکدیگر است. طارمی پس از آزمون و خطاهایی که در تیم های الغرافه قطر و ریوآوه پرتغال داشت حالا در بهترین فرم خود برای تیم مطرح پورتو به میدان می رود و گل های فراوانی نیز به ثمر رسانده است. بر عکس علی علیپور که هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی برای خود در ترکیب اصلی دست و پا کند.

با این حال همچنان در انتظار این بازی خواهیم ماند تا درخشش عابدزاده یا گلزنی طارمی و یا حضور ثابت علیپور در ترکیب را ببینیم به یاد موفقیت های طارمی و علیپور در پرسپولیس که باعث شد مهاجم هندوراسی این تیم خیلی سریع به نیمکت تیم چسبید و دو بازیکن مورد نظر نیز در تیم برانکو بدرخشند. 

منبع : سایت طرفداری

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا